Istorija

Kauno 5-asis lopšelis – darželis pirmuosius ugdytinius priėmė kovo 19 d. Nuo įstaigos įkūrimo pradžios iki 2014 m. spalio mėnesio jai vadovavo  direktorė Dalia Petniūnienė.

2015 m. birželio mėnesį direktorės pareigas pradėjo eiti Renata Drulienė.

1995 m. įstaiga pavadinta „Girinuko“ vardu. Šis vardas pasirinktas neatsitiktinai. Mes siekiame, kad Girinuko aplinkoje vaikui būtų saugu ir gera, tarsi girios pavėsyje karštą vasaros dieną…

Grupių pavadinimai taip pat siejasi su giria: „Pumpurėliai“, „Žiogeliai“, „Boružėlės“, „Meškiukai“, „Gandriukai“, „Kankorėžiukai“, „Skruzdėliukai“, „Spindulėliai“, „Giliukai“, „Voveriukai“, „Pelėdžiukai“.

Nuo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo pradžios įstaiga aktyviai dalyvauja pokyčių vyksme.

Kuriamos palankios sąlygos ikimokyklinio ugdymo įvairovei, diegiamos netradicinio ugdymo technologijos:

• 1988 m. įkurtos dvi specialiosios paskirties grupės vaikams su kalbos ir komunikacijos sutrikimais;
  • 1990 m. įkurta grupė, taikanti M. Montessori pedagoginę sistemą;
  • 1999 m. keturios grupės įsijungė į ALF tarptautinį vaikų ugdymo projektą „Gera pradžia“;
  • 2002 m. įstaigos pedagogai tapo tarptautinės vaikų socialinių įgūdžių ugdymo programos „Zipio draugai“ dalyviais;
  • 2010 m. atnaujintas įstaigos ikimokyklinio ugdymo programos turinys, jį papildant Reggio Emilia ikimokyklinio ugdymo sistemos elementais.

Įstaiga dalyvauja švietėjiškoje veikloje ir vertingų idėjų sklaidoje:

• 1990 m. tapo Marijampolės pedagoginės mokyklos, o vėliau Kauno kolegijos Ikimokyklinio ugdymo katedros bazine įstaiga;
  • 2003 m. parengta ir įgyvendinta mokytojų kvalifikacijos tobulinimo programa „Aplinkos kūrimo aspektai taikant skirtingas ugdymo metodikas“;
  • 2011 m. parengta mokytojų kvalifikacijos tobulinimo programa „Vaikų sveikatos bei saugos kultūros įgūdžių ugdymas, stiprinant partnerystės ryšius su šeima“.
  • Mokytojai, ugdytiniai bei šeimų nariai aktyviai dalyvauja įgyvendinant įvairius projektus.
  • Ilgamečiai, glaudūs ryšiai įstaigą sieja su „Atžalyno“ vidurine mokykla, Kauno kolegija, Vaikystės pedagogikos centrais, Dainavos baseino treneriais ir buvusiais ugdytiniais.
  • Įstaigoje veikia keturi papildomo ugdymo būreliai.
  • Šiuo metu įstaigoje veikia viena lopšelio grupė, devynios darželio grupės, iš kurių viena grupė yra specialiosios paskirties, dvi priešmokyklinio ugdymo grupės.