Skruzdėliukų

Ikimokyklinio ugdymo „Skruzdėliukų“ grupė

Grupės veiklą organizuojame vadovaujantis įstaigos individualia ikimokyklinio ugdymo programa, taikome tarptautinę ugdymo metodiką „Gera pradžia“.
Visą dėmesį koncentruojame į vaiką ir į jo šeimą, esame atviri šeimos įsitraukimui į ugdymo(si) procesą: skatiname įvairias bendradarbiavimo formas (edukacines veiklas, išvykas, kūrybinius projektus).
Grupės edukacinę aplinką kuriame taip, kad ji skatintų vaikus veikti, tyrinėti, eksperimentuoti, kurti. Ugdytiniui suteikiame galimybę pačiam savarankiškai apsispręsti kokia veikla užsiimti, kokią priemonę pasirinkti, taip siekiama ugdyti laisvą, nesuvaržytą asmenybę, kuriai būtų nuolat įdomu sužinoti ką nors naujo. Taikomas STEAM ugdymo metodas – kai vaikų smalsumas skatinamas praktinės veiklos metu (eksperimentuojant, bandant, tyrinėjant). Vaikai skatinami domėtis juos supančia aplinka, gamta, atliekami įvairūs trumpalaikiai ir ilgalaikiai stebėjimai (augalų dygimo, augimo procesai ir kt.) visiems kartu džiaugiantis bendros veiklos rezultatu.
Ugdytiniai dalyvauja tarptautiniuose, respublikiniuose, miesto projektuose, rengia savo darbelių parodėles. Didelis dėmesys skiriamas vaiko fizinei, psichinei ir emocinei sveikatai, siekiant išugdyti sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius, atsakomybę už savo ir kitų saugumą.
Daug dėmesio grupėje skiriama vertinant ir puoselėjant vaiko individualumą, kūrybiškumą, pasitikėjimą savimi, gebėjimą sutarti su bendraamžiais.

„Skruzdėliukų“ gr. mokytojos:

Kristina Kazlauskienė, mokytoja metodininkė;